KYK bursu ne zaman yatacak? KYK burs/öğrenim kredisi ne zaman ödenecek?

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvuru sonuçları duyuruldu. Duyurunun ardından KYK burs ücreti 850 TL oldu. KYK bursu ödemesi esnasında eğitimini ön lisans ve lisans üzerine alıp, KYK bursu ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan adaylar zamlı olarak ödeme alacaklar. Şimdi adayların aklında  KYK bursu ne zaman yatacak? sorusunun yanıtı var. KYK burs/öğrenim kredisi ne zaman yatacak?

Bu hafta başında Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası KYK bursu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

“2022 yılında lisans öğrencileri için 850 lira yüksek lisans için bin 700 lira, doktora öğrencileri için ise iki bin 550 liraya çıkartıyoruz”

KYK bursu ne zaman yatacak? diye soranlar bu nedenle heyecanla beklenmeye başladı. Özellikle ilk kez Kredi ve Yurtları Kurumu’ndan burs veya öğrenim kredisi alacaklar heyecanla ilk ödemeyi beklemeye başladı.

kyk bursu ne zaman yatacak?

KYK ÖDEMESİ BEKLENİYOR

Alınan bilgilere göre daha önce KYK bursu için başvurmuş ve hali hazırda alan üniversite öğrencileri, ödemelerini bu ay sonuna kadar hesaplarına yatmış olacak. Fakat bu ödeme zamlı olmayacak. Zamlı ödemeler Ocak ayında yapılacak olan ödemede aktif olacak.

İlk kez KYK bursu veya öğrenim kredisi alacak üniversite öğrencileri müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla (ekim) normal öğrenim süresince ödeme alıyorlardı. Bu öğrenciler ayın 6’sı ila 10’u arasında ödemelerini hesaplarında bulacaklar.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et