KYK burs başvuruları 2021’de ne zaman başlayacak? Tarih belli mi?

Kredi ve Yurtlar Kurumu her yıl üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerine yeni başlayan veya daha önce burs/kredi almamış milyonlarca öğrenci için büyük bir fırsat olan burs başvurularını alıyor. Geçtiğimiz yıl kapanma nedeniyle bir hayli geciken KYK burs başvuruları 2021 yılında yüz yüze eğitime dönülecek olması nedeniyle bir hayli kritik görülüyor. Bu nedenle milyonlarca öğrenci KYK burs başvuru tarihi için arama yapmaya başladı. KYK burs başvurusu ne zaman? sorusu yanıt arıyor.

Üniversite kayıt işlemlerinin bitişine az bir süre kaldı. Bu esnada KYK yurt başvuruları da açıldı. KYK yurt başvuruları ile birlikte üniversiteyi ailesinden uzak bir yerde okuyacaklar için KYK burs başvuruları da bekleniyor.

KYK BURS BAŞVURU TARİHİ BELLİ Mİ?

KYK burs başvuru tarihleri henüz belli değil. Fakat geçtiğimiz yıllara baktığımızda Ekim ayının sonlarına doğru başvuruların başladığını görüyoruz. Bu yıl da benzer bir durum söz konusu olabilir.

KYK BURS BAŞVURULARI AÇILDIĞINDA DUYURACAĞIZ-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

Burs başvuruları açıldığında YURTKUR üzerinden de duyuru yapılacak. Burs veya kredi almak isteyen tüm adaylar burs başvurusu yapacak. Burs çıkmayan her adaya KYK kredisi çıkacak. Bu geri ödemeli bir ödeme olacak.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Başvurular açıldığında e-Devlet üzerinden başvurular kabul edilecek.

Burs başvurusu yapabilmek için;

Ön lisans öğrencileri,
Lisans öğrencileri,
İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.
Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler,
Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler,
burstan yararlanabilmektedir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et