KYK beslenme yardımı 2022 ne kadar oldu?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencilere burs ve yurt hizmeti dışında bir önemli hizmet daha veriyor. KYK yurdunda kalıp, üniversite eğitimi alan öğrencilerden bazıları şartları karşılama koşulu ile beslenme yardımı alabiliyor. KYK beslenme yardımından bir çok öğrenci faydalanıyor. Öte yandan bugün kritik bir açıklama geldi. KYK beslenme yardımı 2022 zamlandı.

Yurtta kalan öğrencilere yönelik verilen beslenme yardımı ile ilgili açıklama geldi. Üniversitelerin ikinci dönemi başlamak üzereyken, milyonlarca öğrenciye müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Erdoğan, KYK beslenme yardımı 2022 için zam haberini duyurdu.

KYK beslenme yardımı 2022

KYK BESLENME YARDIMI 2022 KAÇ LİRA OLDU?

KYK yurtlarına bir çok yenilik getirdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurtlarında internet kotalarını 32 GB’a çıkardıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK beslenme yardımına da zam getirdiklerini ve akademik yılın ikinci döneminden itibaren  570 liradan yaklaşık 3’te 1’lik artışla 750 liraya yükselttiklerini belirtti.

Konu ile ilgili açıklamasında Erdoğan;

“Bilindiği gibi gençlerimizin talepleri üzerine yurtlarda 16 GB olan internet desteğini iki kat artışla 32 GB’ye çıkardık. Şimdi de akademik yarıyılın ikinci döneminden başlamak üzere yurtlarda kalan gençlerimize verdiğimiz beslenme yardımını aylık 570 liradan yaklaşık 3’te 1’lik artışla 750 liraya yükseltiyoruz. Böylece, üniversite öğrencilerimizi enflasyon sebebiyle yemek ücretlerinde yaşanabilecek muhtemel artışlara karşı koruma altına almış oluyoruz. Beslenme yardımında yaptığımız bu artışın, Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan 745 bin öğrencimize hayırlı olmasını diliyorum.”

KYK BESLENME YARDIMI KİMLERE VERİLİR?

KYK beslenme yardımı Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan kız-erkek tüm üniversite eğitimi alan öğrencilere istisnasız veriliyor. Söz konusu yardım kahvaltı ve akşam yemeği için giderleri karşılamak amaçlıdır.

Söz konusu yardım sadece KYK’da çıkan yemekler için verilir. O yıl için belirlenen tutarın üstünde yemek almanız durumunda üstünü nakit olarak ödemeniz gerekmektedir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et