Kurban Bayramı öncesi öğretmen maaşları erken yatacak mı?

2021 Kurban Bayramı geliyor. 20 Temmuz’da başlayacak bayrama hazırlıklar şimdiden başlamış durumda. Tüm memurlar gibi öğretmenler de bayrama hazırlanıyor. Bu hazırlık esnasında önümüzde 11 günlük bir tatil ihtimalinin doğmuş olması Kurban Bayramı öncesi öğretmen maaşları konusunda soru işaretleri doğurdu. Kurban Bayramı öncesi öğretmen maaşları erken yatacak mı? sorusu dillerde.

Bu yıl Kurban Bayramı 20 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. Milyonlarca memur gibi öğretmenler de kurban kesmek veya tatile çıkmak için maaşlarını bekliyor. Temmuz başında TÜİK açıklamasının ardından öğretmen maaşları yüzde 8.45 zamlanmış durumda. Bu nedenle öğretmenler zamlı maaşlarını almak için de heyecan duyuyor.

İLGİLİ HABER: ÖĞRETMEN MAAŞLARI TEMMUZ 2021 NE KADAR OLDU?

BAYRAM ÖNCESİ ÖĞRETMEN MAAŞI GELİR Mİ?

Bu yıl bayram 20 Temmuz’da. Bu nedenle öğretmen maaşlarının da memur maaşları gibi erken gelmesi beklenmiyor. Her ne kadar 15 Temmuz resmi tatil olsa da bu maaşların o gün yatması için bir engel teşkil etmiyor.

Eğer bayram tatili 11 gün olarak ayarlanırsa bu konuda gözler kabineden gelecek maaş açıklamasında olacak. Fakat herhangi bir açıklama da gelmeyebilir.

Bu ay öğretmen maaşlarının yine 15’inde yatması beklentisi var.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et