Kuran kursu öğretici alımı 2022 yılında ne zaman olacak?

Ülkemizde din eğitiminin bulunduğu kurumlardan biri de Kur’an Kursları. Bu kurslarda kutsal kitabımıza dair tüm öğretiler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılıyor. Öğrenci sayısı fazla, talebin fazla olduğu bu alana dolayısı ile öğretmen alımı yapmak gerekiyor. Peki Kuran kursu öğretici alımı 2022 yılında ne zaman yapılacak? Diyanet’ten beklenen açıklama gelmiş durumda.

Diyanet İşleri Başkanlığı her yıl çeşitli kadrolarda personel alımı yapan kurumların başında geliyor. Bu alımlar içerisinde öğretmen alımı da var. Bu öğretmenler ise öğretici olarak geçiyor. Kuran kursu öğretici alımı 2022 bu yılın en popüler konularının başında geliyor.

Kurum geçtiğimiz yıl öğretici olarak 1500 personel alımı istihdam etti. Bu yıl 7800 personel alımı içerisinde kuran kursu öğretici alımı olması da bekleniyor.

Kuran kursu öğretici alımı

KURAN KURSU ÖĞRETİCİ ALIMI 2022

Bugün A Haber ekranlarının konuğu olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş önemli bir müjde vererek öğretici alımı bekleyenlerin yüzünü güldürdü. İmam alımı ile birlikte öğretici alımı yapacaklarını söyleyen Ali Erbaş;

“İmamı olmayan 10 bin camimiz var. Türkiye geneli 10 bin imam ihtiyacımız var. Bunun yanı sıra 10 bin kuran kursu öğretmenine ihtiyacımız var.” ifadelerini kullanarak alımı müjdeledi.

KURAN KURSU ÖĞRETİCİ ALIMI NE ZAMAN?

Kur’an Kursları bünyesinde çalışmak üzere binlerce öğretici alımı bekleniyor. Alım bugün itibari ile kesinleşti. Muhtemel kadro 2 bin kadar olacak.

Alımların Ramazan Ayı gelmeden başlaması bekleniyor. Gereken detaylar önümüzdeki günlerde DİB tarafından netleştirilecek ve Kur’an Kursu eğitiminde çalışacak personel sayısı ve net tarihleri o zaman belli olacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et