Kullanılmayan Köy Okulu Binaları, Köy Yaşam Merkezlerine Dönüştürülüyor

Köy Okulları – Kullanılmayan köy okulu binaları, köy yaşam merkezlerine dönüştürülüyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirilen projeyle, atıl durumdaki köy okulları ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim, ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülüyor. Köy yaşam merkezleri, öğrencilerin ve köy halkının hizmetine sunuluyor.

Proje kapsamında ilk uygulamanın Samsun’da yapıldığına işaret eden Bakan Özer, “Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu” adıyla yeniden eğitim öğretime kazandırılan köy yaşam merkezi ile sürecin başladığını belirtti. Bakan Özer, Türkiye’nin dört bir yanında köylerin kalbi olacak yaşam merkezleri inşa edildiğini duyurdu.

Bakan Özer, kullanılmayan okul binaları için “Eğer anaokulu veya ilkokul olarak kullanılamıyorsa halk eğitimi merkezi olarak kullanılarak özellikle tarım ve hayvancılıkla ilgili köylülerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü eğitimi, Tarım ve Orman Bakanlığımızla iş birliği içinde koordineli bir şekilde yürüterek köylümüzün bulunduğu mekâna eriştirmeye çalışıyoruz.“ dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et