KPSS 2021 sınav görevli ücreti ne zaman yatacak?

KPSS A grubu ve öğretmenlik için yapılan KPSS 2021, 1 Ağustos 2021’de ilk sınavını yapıyor. Uzun süre devam edecek ve bir çok lisans mezunu adayın katılacağı bu sınav aynı zamanda sınav görevlileri için de kritik. KPSS sınav görevli ücreti alacak olan bu kişiler ilk sınavların sona ermesinin ardından KPSS sınav görev ücreti ne zaman yatacak? sorusuna yanıt aramaya başlayacak.

KPSS 2021 5 ayrı sınavdan oluşuyor. KPSS’de görev almak isteyen adaylar bu 5 sınav grubuna başvuru yapabildi. ÖSYM‘nin GİS sistemi üzerinden alınan başvurular neticesinde adayların dağıtımları da yapıldı.

KPSS SINAV GÖREVLİ ÜCRETLERİ NE ZAMAN YATACAK?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının tümü 1- 7 ve 8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Bu 1 haftalık sürecin ardından sınavda görev alan öğretmen ve memurların ÖSYM tarafından KPSS sınav görevli ücretleri ödemesi beklenecek.

Sürece geçtiğimiz yıllarda baktığımızda sınavı takip eden 1 ay içinde ÖSYM tarafından ödemelerin yapıldığına şahit olduk. Şimdilik elimizde net bir tarih olmasa da ödemelerin Eylül ayının başı veya ortasında en geç hesaplara geçmesi bekleniyor.

KPSS GÖREV ÜCRETLERİ

1-7 ve 8 Ağustos’ta sınava görevli olarak katılım sağlayanlar şu ücretleri alacaklar;

Bina Sınav Sorumlusu: 396 TL,

Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı 264 TL,

Bina Yöneticisi 264 TL,

Bina Yöneticisi Yardımcısı 237 TL,

Salon Başkanı 237 TL,

Gözetmen 198 TL,

Yedek Gözetmen 158 TL,

Yardımcı Gözetmen 264 TL

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et