Köy okulu öğrencileri sahiplendikleri kedi ile gülümsetiyor

Hayvan sevgisi de eğitimin önemli bir parçası. Bunun ispatı Sivas’ın Ulaş ilçesine bağlı Baharözü Köyü Ortaokulu’ndan geldi. 2 ay önce okulun bahçesinde mangal etkinliği yapan okula gelen kedi bir anda öğrencilerin gözdesi oldu. Öğrenciler kediyi öyle sevdi ki sahiplenilmesine karar verildi.

Köy okulu öğrencileri tarafından kediye ‘tonton’ ismi verildi. Aşıları yaptırılan ‘tonton’ hayatından bir hayli mutlu. Okulun müdürü Yasin Zileli, AA muhabirine, kedinin mangal etkinliğinden sonra da okula gelmeye devam ettiğini belirterek, “Öğrencilerimiz de bu duruma alışmaya başladı ve onu ekmek, bisküvi ve getirdikleri yiyeceklerle beslemeye başladı. Kedi de bu duruma alıştı, kendini daha çok sevdirdi ve okulumuzdan ayrılmadı.” ifadelerini kullandı.

HERKES DURUMDAN MEMNUN

Öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin tontonun varlığından son derece mutlu olduğunu belirten müdür Zileli;

“Sürekli koridorlarımızda dolaşıyor, öğrencilerimizin kucağından inmiyor. Ardından sınıflara da girmeye başladı. Sıralara çıkıyor, öğrenci gibi dersleri takip ediyor. ‘Tonton’ artık okulumuzun bir üyesi oldu.”  ifadeleriyle duruma dikkat çekti.

Okul öğretmenlerinden Kübra Doğan ise konu ile ilgili;

“Yaklaşık 2 aydır bizimle. Sabahları okula geldiğimizde gözlerimiz ilk onu arıyor. Bizimle sınıflara giriyor ve bir köşeye kıvrılıp sessiz sedasız dersleri takip ediyor. Zil çaldıktan sonra öğrencilerle teneffüse çıkıyor. Molada da çocuklarla vakit geçiriyor. Öğrencilerimiz ders aralarında onu besliyor ve gezdiriyor. Artık o kadar alıştık ki her zaman yanımızda olmasını istiyoruz.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et