Koronadan dolayı en çok hangi ilde sınıf kapandı?

Koronavirüs salgını etkisini kaybetmeden devam ediyor. Her gün on binlerce kişi daha Koronavirüs pozitif çıkıyor. Ölü sayısı hala endişe verici noktada. Eğitim dünyasında ise bu tabloya ek olarak olası bir kontrolden çıkma ve aksama endişesi yaşanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bunun gerçekleşmemesi için sınıfları kapatma yoluna gidiyor. Pozitif vakanın çıktığı sınıf bir süre kapalı kalıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2-8 Ekim arası illerimize göre vaka tablosunu açıkladı. Açıklanan tabloda en çok vaka artışının görüldüğü ilimiz Karabük olarak belirtildi. Yüzde 72,5 aşılama oranı ile Batı Karadeniz Bölgesinde sarı kategorideki 2 il arasında yer alan Karabük’te hedef bir an önce mavi kategorideki iller arasına girebilmek.

SINIFLAR DA EN ÇOK KARABÜK’TE KAPANDI

Öte yandan sınıfların da en çok kapandığı ilimiz Karabük oldu. Karabük, ülkemizde en çok Covid-19 kaynaklı sınıf kapatılma vakasının yaşandığı ilimiz olma özelliğini taşıyor. Şu an il genelinde sınıfların yüzde 1.9’u kapalı halde.

Konuya ilişkin açıklama ise İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı’dan geldi. Amaçlarının yüz yüze eğitimin devamı olduğunu aktaran Sarı;

“Bunun tekrar hızlanabilmesi ve istediğimiz oranı yakalayabilmemiz için bir takım faaliyetler yürütüyoruz. Özellikle şehrimizin en işlek caddelerinde, kent meydanlarında kurduğumuz mobil stantlarımız, aşı çadırlarımız mevcut. Bununla beraber üniversitemizde ve okullarımızda mobil aşılama uygulamasına geçtik. Özellikle okullarımızda, liselerimizde gönüllü olan öğrencilerimize aileleri tarafından onam verildikten sonra okullarında aşı çalışması yürütüyoruz. Bu sayede eğitim ve öğretim hayatının kesintiye uğramaması için, evlatlarımızın kesintisiz olarak yüz yüze eğitime devam edebilmesi için gayret gösteriyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et