Kaymakam tarafından kovulmuştu: Bakan Özer destek verdi

Kamuoyu dün bir öğretmene karşı yapılan haksız davranışa tepkiliydi. Olay Artvin’de bir kaymakamın, sınıfta öğretmene, öğrencilerin önünde hoş olmayan bir şekilde davranması ve kovması üzerineydi. Kaymakam, sınıfa girdiğinde elini uzatan öğretmene ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ demişti. Olayı duyan vatandaşlar Kaymakamın hor gören tavrını bir hayli eleştirdi. Hor görülen öğretmene Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den destek geldi.

MAHMUT ÖZER’DEN YORUM

Artvin’de kaymakamın öğretmene yönelik davranışı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e de soruldu. Gazetecilerin sorduğu; “Artvin’de kaymakamın öğretmenle tartışmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” yanıt veren Bakan Özer;

“Söyleyecek hiçbir şey yok, sözcük bulamıyorum. Hakikaten bu kadar fedakarlık yapan öğretmenlerimizin, özellikle koronavirüs sürecinde, fedakarca cansiperane bir şekilde öğretmenlerimizden bir tanesinin böyle bir muameleye maruz kalmasını esefle kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Öte yandan yine Bakan Özer’in verdiği demece göre söz konusu kaymakam hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından da inceleme başlatılmış durumda. Özer, bu olayda da, bu olaydan sonra da her zaman öğretmenlerin yanında durmaya devam edeceklerini netleştirdi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et