Karne notu sorgulama nasıl yapılır? 2021-2022 ilk dönem takdir-teşekkür sorgulama

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk dönemi için geri sayım başladı. Bir kaç hafta sürecek olan sınav sürecinin ardından karne notu için endişeler başlayacak. Özellikle bu yıl eğitim sürecinin yüz yüze devam ediyor olması, yılın bitimine yakın zamanda karne notu sorgulama işlemlerini daha da önemli hale getirecek. Öğrenciler e-Okul takdir-teşekkür sorgulama için meraka başlayacak.

Okullar bu yıl 21 Ocak itibari ile kapanacak. İlk dönemin sona ermesinin ardından karne notu ile ilgili sorgulamalar artacak. Ailesine iyi bir karne götürüp, başarısını taçlandırmak isteyen adaylar takdir-teşekkür sorgulama ile de ilgileniyor.

E-OKUL KARNE NOTU SORGULAMA

e-Okul üzerinden karne notu sorgulamak son derece basit. Yapılması gereken ilk önce e-Okul VBS sistemine girmek. Bunun için bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan “e-okul.meb.gov.tr” adresine girmeniz, ardından VBS girişi yapmanız, hemen ardından ise not sorgulama işlemlerine ulaşmanız gerekiyor.

Karne notlarınız ikinci dönem sınavlarının yapılması ve öğretmenler tarafından sisteme girilmesinden sonra erişiminize açılıyor. Böylece sizler de karne gününü beklemeden kolayca sorgulama işlemini yapabiliyorsunuz.

Karne notu sorgulama

TAKDİR-TEŞEKKÜR HESAPLAMA

İkinci sınavların ardından ilk dönem notları sisteme geçecek. Adaylar takribi olarak Ocak ayının 15’inden sonra her ders için notlarını yavaş yavaş sistemde görmeye başlayacaklar.

Takdir-Teşekkür hesaplama işlemi yapılırken, öğrencinin o dersten aldığı 1. yazılı puanının 2. ve varsa 3. yazılı puanı ile toplanmasının ardından toplam yazılı sayısına bölmesi sonucu takdir-teşekkür için gereken puan baremi bulunur.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et