Kariyer Kapısı staj imkanından binlerce kişi faydalandı

Kariyer Kapısı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından açılan, kamu personel alımlarının ve stajlarının yönetildiği önemli bir platform haline geldi. Kariyer Kapısı staj imkanı geçtiğimiz yıldan beri büyük rağbet görüyor. Bu konuda son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı verileri Bakan Kirişçi tarafından paylaşıldı.

Kariyer Kapısı staj imkanları arasında bulunan Tarım Bakanlığı stajları da büyük rağbet gördü. Bir süre önce görevi devralan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, kendi kurumları bünyesinde, Kariyer Kapısı üzerinden başvuran 4 bin 500 üniversite öğrencisinin staj gördüğünü aktardı.

Kariyer Kapısı staj

STAJLAR BAŞARILI

Kariyer Kapısı üzerinden başlayan bu staj imkanının son derece başarılı olduğunu aktaran Bakan Kirişçi;

, “Cumhurbaşkanlığımızın İnsan Kaynakları Ofisince oluşturulan Kariyer Kapısı Sistemi üzerinden, sadece 2021 yılında 4 bin 500 üniversite öğrencisi Bakanlığımız bünyesinde stajyer olarak kabul edilmiştir. Bunun yanı sıra Bakanlığımızca geliştirilen ‘Staj Takip Sistemi’ üzerinden de 2 bin 259 orta öğretim öğrencisine staj imkanı sağlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın artık kaybedecek tek bir dakikasının bile olmadığını aktaran Bakan Kirişçi;

“Zihinlerdeki kalıpları kırmak, iş ve işleyişlerdeki kör noktaları doğru tespit etmek ve hızlı müdahale etmek durumundayız. Hem ülkemizin hem de Bakanlığımızın kaybedecek tek bir dakikası bile yok. Yaptığımız iş ve sorumluluk alanlarımızla ilgili büyük hedeflerimiz var. Bölgenizle ilgili bilgilerin ve verilerin doğru ve güncel olmasını sağlamalısınız. Sizlerden merkeze doğru bilgi akışı olursa, bizim de burada aldığımız kararlar, politikalar doğru ve uygulanabilir olacaktır. İnsan ve çözüm odaklı çalışın, kapılarınızı gece gündüz hiçbir ayırım yapmadan herkese açık tutun. Sahayı çok iyi gözlemlemeye, sorunları vaktinde çözmeye, vatandaşlarımızın işini kolaylaştırmaya özen gösterin, çiftçimizin, üreticimizin işini kolaylaştırın.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et