Kaç sınıf karantinada? İşte ülke genelinde Korona çıkan sınıf sayısı

Milli Eğitim Bakanlığı 6  Eylül’de okulları açtıktan sonra kuralları ve tedbirleri sıkı bir şekilde uygulamaya özen gösteriyor. Fakat virüsün yayılımı hızı ve oranı bazı il veya ilçelerimizdeki okullarda sorunların baş göstermesine neden oluyor. Bakanlık, daha önce yayınladığı kararda, bir sınıfta Koronavirüs pozitif vaka olması halinde tüm sınıfın kapatılacağını açıklamıştı. Okulların 3.haftasına doğru girdiğimiz şu günlerde kaç sınıfın karantinada olduğu açıklandı.

Okulların ilk iki haftasına ait istatistiklere göre, ülke genelinde 611 afet sınıf karantinaya alınmış durumda. Bu durumun oluşması sonrası bazı sivil toplum kuruluşları MEB’e tepki gösterdi. Eğitimin tedbirler tam oturtulmadan başladığını söyleyen kuruluşlardan biri Öğrenci Velileri Derneği oldu. Kuruluştan gelen açıklamada;

“Okullar yeterli önlemler alınmadan açıldı. Bu koşulların düzeltilmediği ortamda okulların açık tutulamayacağı herkesin bildiği bir gerçektir. Milli Eğitim Bakanlığı il il, okul okul, karantinaya alınan okulların, pozitif tanısı konulan öğrencilerin, eğitim emekçilerinin sayısını acilen açıklamalı ve gerekli önlemleri almalıdır”  dendi.

İL İL KARANTİNADAKİ SINIF SAYISI

Koronavirüs pozitif vaka nedeniyle illerimize göre kapanan sınıf sayısı şu şekilde;

İSTANBUL: En az 101 sınıf

ANKARA: En az 30 sınıf

İZMİR: En az 73 sınıf

AMASYA: En az 12 sınıf

ANTALYA: En az 10 sınıf

BALIKESİR: En az 10 sınıf

BURSA: En az 14 sınıf

ÇANAKKALE: En az 12 sınıf

ÇORUM: En az 59 sınıf

DİYARBAKIR: En az 20 sınıf

EDİRNE: En az 8 sınıf

ESKİŞEHİR: En az 14 sınıf

MERSİN: En az 29 sınıf

KOCAELİ: En az 23 sınıf

MUĞLA: En az 14 sınıf

SAMSUN: En az az 27 sınıf

KIRKLARELİ: En az 10 sınıf

MANİSA: En az 11 sınıf

SAKARYA: En az 12 sınıfta karantina var.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et