Kaç öğrenci okula devam ediyor? Bakan Özer açıkladı

Okulların yüz yüze açılmasından sonra vatandaşlar arasında virüs endişesi yükseldi. Bir çok kişi okula devam oranlarının düşeceği yönünde görüş beyan ediyordu. Fakat durumun tam tersine olduğu bugün Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından açıklandı. Bakan Özer ‘kaç öğrenci okula devam ediyor?’ sorusuna yanıt verdi. Yanıta göre insanlar pandemiye rağmen çocuklarını okula gönderiyor.

Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gelen Anadolu lisesi, fen lisesi, imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ile mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencileriyle buluşan Bakan Özer, buluşmada öğrenciler ile sohbet etti ve öğrencilere bakanlığın tüm odak ve amacının okulların açık kalması ve sürdürülmesi olduğunu söyledi.

DEVAM ORANI YÜZDE 95

Kaç öğrencinin okula devam ettiği noktasında da bilgi veren Bakan Mahmut Özer, okullarda devam oranın yüzde 95 gibi büyük bir sayı olduğunu belirtti.

“Şu anda temel eğitim ve ortaöğretimde öğrencilerin okullara devam oranı çok yüksek. Türkiye genelinde devam oranı yüzde 95’in üzerinde. Bu, velilerin ve öğrencilerimizin artık önlemleri alarak okula devam etme noktasında bir kaygılarının olmadığını gösteriyor. Bu süreçte en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olması. Süreçte sınıf bazlı bir önlem yaklaşımı yürütüyoruz. Bu kapsamda 850 bin sınıfımız var, vaka nedeniyle zaman zaman bazı sınıflar uzaktan eğitime geçebilir ama önemli olan açık sınıfların varlığını sürdürmesidir. Diğer taraftan 14 gün ara veren sınıflarımız, dijital platformlar üzerinden canlı sınıf uygulaması ile derslerine devam edebiliyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et