Kabineden ek atama çıkacak mı? Öğretmenler heyecanlı

Cumhurbaşkanlığı kabinesi 21 Haziran 2021 Pazartesi günü itibari ile bir kez daha toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bir araya gelen bakanlar, gün boyunca kısıtlamalarda ve virüs ile mücadelede bundan sonraki yol haritasını çizecekler. Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ulusa seslenmesi ve kademeli normalleşmede yeni adımlar açıklaması bekleniyor.

Öte yandan kabinede bugün öğretmenlerin beklediği bir önemli detay da ek öğretmen ataması ile ilgili yapılan çalışmalar. Uzun zamandır milyonlarca kişi ek öğretmen ataması için Twitter başta olmak üzere bir çok platformda çalışmalar yaptı. Son olarak  Ankara Ulus meydanında bir araya gelen öğretmenler atama beklentilerini yüksek sesle duyurmuştu.

EK ÖĞRETMEN ATAMASI GELECEK Mİ?

Bu konuda gerek öğretmenlerin, gerekse de sendikaların yoğun baskısı devam ediyor. Bu konuda son açıklama Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer’den geldi. 20 bin öğretmen atama sayısının yetersizliğine değinen Karlıer;

 “40 bin öğretmen açığı, 80 bin ücretli öğretmen, öğretmen bekleyen öğrenci, ekmeğine kavuşmayı bekleyen öğretmen, KPSSye girmiş atama bekleyen öğretmen var, hala ek 40 bin atama yok. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ihtiyacı konusunda gerekli adımları atmalıdır” ifadelerini kullandı.

GÖZLER KABİNEDE

Geçtiğimiz hafta bir takım sosyal medya kanalları ek öğretmen ataması konusunun kabinede konuşulacağına dair bir takım duyumlar olduğunu söyledi. Fakat bu bilgilerin sağlam bir dayanağı bulunmuyor.

Yine de öğretmen adaylar heyecanla kabineden çıkacak kararları bekleyecekler.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et