Kabine toplanıyor: Okullar için yeni önlemler gelecek mi? Online eğitim olacak mı?

Pandemi tüm hızıyla sürüyor. Son haftalarda yeni bir kapanma kararı veya aksi olmadığı için pandemi döneminin en çok merak edilen konuları arasında yer alan kabine toplantısı eskisi kadar gündem olmuyor. Fakat vaka sayıları ve vefat sayıları hala çok yüksek ve hala endişe hakim. Uzun zamandır toplanmayan ‘Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ bugün toplanıyor. Haliyle öğrenciler ‘okullar için yeni önlemler olacak mı?’ sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki online eğitim kararı olacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugünün siyasi gündeminden dolayı bir hayli kritik ve farklı konulara şahit olacak. Özellikle 10 büyükelçi ile ilgili önemli konular ve kararların gelmesi bekleniyor. Fakat işin eğitim kısmı da pandemiden dolayı unutulmuş ve gözardı edilmiş değil.

EĞİTİM DE GÜNDEM KONUSU

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi içerisinde hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın, hem de Sağlık Bakanlığı’nın okullar ve pandemi ilişkisi hakkında raporları ele alınacak. Okullarda virüsün son durumu, Sağlık Bakanlığı’nın buna dair görüşleri kabine içerisinde enine boyuna konuşulacak.

YENİ TEDBİRLER GELİR Mİ? ONLİNE EĞİTİM OLUR MU?

Bir çok öğrenci, öğretmen ve veli bu akşam kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına kilitlenecek. Okullar için yeni tedbir olup olmayacağı akşam saatlerinde belli olacak.

Fakat daha öncesinde gelen bilgiler okullar için hala online eğitim düşünülmediğini bildiriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce bunu vurgulamıştı. Keza Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de benzer şekilde okulların açık tutulacağını söylemişti.

Bir çok otorite okullarda her şeyin kontrol altında olduğunu ve yeni tedbirlere gerek olmayacağı yönünde görüş bildiriyor.

İLGİLİ HABERİMİZ

Son dakika! Okullarda ders saatleri değişecek mi?

 

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et