Kabine toplanıyor: Ara tatil sonrası okulların kapanma kararı gelir mi?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi uzun bir aranın ardından yeniden bir araya geliyor. Dünya ve ülkemizdeki önemli konuların ele alınacağı bu kritik toplantı öncesi bir çok kişinin heyecanı dorukta. Geniş kapsamlı olacağı düşünülen kabine, özellikle Koronavirüs süreci ve sürecin kalan kısmında neler yapılacağına dair konuların ele alınması nedeniyle büyük ilgi görecek. Öğrenci, öğretmen ve veliler ise ara tatil sonrası okulların kapanma kararı gelir mi? sorusuna yanıt arıyor.


Bilindiği üzere okullar 6 Eylül 2021’den itibaren tüm derslerde yüz yüze eğitim kararı almış durumda. Milli Eğitim Bakanlığı okulların açık kalması için adeta seferber olmuş durumda. Elbette bu olurken salgının okullarda yayılımının önüne geçmek için tedbirler üst düzeye çıkarıldı.

Fakat ülkemizde vaka sayıları düşmek bilmiyor. Virüs hala çok yüksek vaka sayısı ve vefat sayısı olarak karşımıza çıkıyor. Bir kesim okulları bundan sorumlu tutuyor. Bakanlık başta olmak üzere yetkililer bu durumu katiyen reddediyor.

ARA TATİL SONRASI OKULLAR KAPANACAK MI?

12 Kasım’da ülke genelinde ara tatil başlayacak. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen dinlenme şansı bulacak. Okullar yeniden açılana kadar bu ferahlama süresinde bir çok kişi okulların yeniden açılıp açılmayacağından şüpheli durumda.

Bugün kabine toplanıyor. Kabinede vaka sayıları ve virüsün yayılması gibi durumlar enine boyuna görüşülecek. Elbette Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı da bilgi verecek.

Fakat kabineden ara tatil sonrası kapanma kararı beklenmiyor. Bu yıl hükümetin birinci planı, vakalar 60-70 bini bulmadıkça okulları açık tutmak. Bu konuda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın daha önceki ifadeleri açık durumda.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et