Japonya – Bir Huzurevi, Japon yaşlıları neşelendirmek için bebek arıyor. 

Japonya – Japonlar yine bir icat yaptı: Japonya’da bir huzur evi, yerleşkede kalan yaşlıları neşelendirecek bebekleri işe alma kararı verdi.

Huzurevi maaş olarak da bebek bezi ve mama vereceklerini ilan etti. 

Kitakyushu’da 100’den yaşlının kaldığı huzurevinin duvarına asılan ilanda, adayların 4 yaşın altında olması gerektiği ve ebeveynlerinin bebeklerin “canı ne zaman isterse” gelebileceğine dair bir sözleşme imzalaması gerektiği belirtildi.

Ayrıca adayların acıktıkları, uykuları geldiği ya da canları sıkıldığında mola alabileceği vurgulandı.

Huzurevinin direktörü Kimi Gondo, şu ana kadar 30’dan fazla bebeğin programa katıldığını ve çoğunluğu 80 yaşının üzerinde olan huzurevi sakinlerine ‘neşe saçmaya’ başladıklarını belirtti.

Sadece koridorlarda dolaşmalarının bile yaşlıları mutlu ettiğini belirten Gondo, elbette bebekler için bir mesai uygulamalarının olmadığını vurguladı.

Büyük harflerle “Elemen Aranıyor” yazılı ilanda adaylara hizmetleri karşılığında bebek bezi ve mama verileceği yazıyor. 

İlana göre başarılı adayların ana (belki de tek) görevi ebeveynleri ile birlikte huzurevinde tur atmak olacak.

Bebeklerin sürekli olarak anneleri ile birlikte olacağını belirten Gondo “Bu parkta yürüyüşe çıkmak gibi bir şey olacak,” ifadelerini kullandı.

Yerel bir televizyona konuşan huzurevi sakinleri ise uygulamadan gayet memnun göründü. Bir yaşlı “Çok tatlılar. Bana annelik yaptığım zamanları hatırlatıyor,” ifadelerini kullandı.

Programın şu ana kadar çok başarılı olduğunu belirten Gondo bazı çocukların huzurevi sakinleri ile çok iyi anlaştığı ve dede veya nene torun gibi ilişki kurduklarını vurguladı.

Kaynak:tr.euronews.com

Bir Cevap YazınCevabı iptal et