İstifa ettiği iddia edilen Bakan Selçuk okul gezdi

Bu gece bazı sosyal medya kanalları ve haber siteleri, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un istifa ettiği iddialarını yayınladı. Bunun üzerine geceden beri konuşulan bir numaralı isim Ziya Selçuk oldu. Özellikle iktidar kanadından iddialara yalanlama gelmeyince bir çok kişi ‘acaba’ diyerek Ziya Selçuk istifa iddiası ile ilgili aramalar yapıyor. Fakat iddiaların aksine Bakan Selçuk bugün Ankara’da bir okul gezisine katıldı.

Ankara’nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi’ndeki Mobil Okul etkinliğine katılan Bakan Selçuk,, iddiaları yalanlarcasına neşeli bir profil çizdi. Burada öğrencilerle vakit geçiren Bakan Selçuk masal dinledi, öğrencilerle boyama yaptı.

Bilindiği üzere mobil okullar ‘Telafide bende varım’ eğitimleri kapsamında Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay’da ‘Mobil Okullar’ yapıldı. Buralarda fiziksel okullara gitme imkanı olmayan bir çok öğrenci eğitim alıyor. Bu öğrenciler arasında özellikle mevsimlik işçi çocukları dikkat çekiyor.

Proje ile ilgili kısa bir bilgi de veren Ziya Selçuk;

Mevsimlik tarım işçilerimizin çocukları için neler yapabiliriz, sorusu aslında uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız bir konuydu. Bu sene salgınla ortaya çıkan durumu dikkate alarak fırsat adaletini nasıl ilerletebiliriz diye düşündük. Tarım işçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği nedeniyle çocuklarımızın eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için tarım işçilerinin yoğun bulunduğu 11 ilimizde “Mobil Okul” projesini başlatıyoruz. Bu projede gönüllü öğretmenlerimiz görev alıyor. Meslektaşlarımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek gereken içeriği hazırlıyor. Sosyal duygusal, fiziksel, kültürel, sportif, akıl oyunları alanında, okuma yazmadan matematikteki temel kavramlara kadar her alanda eğitim faaliyetlerini sürdürüyorlar.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et