İstanbul’un göbeğinde eğitim ayıbı: 3 gündür ulaşamıyorlar

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinin Fevzi Çakmak Mahallesi 2021’in ortasında elektrik kesintileri nedeniyle sorun yaşıyor. Mahallede öğrenciler 3 gündür kesik olan elektrikler nedeniyle eğitime erişiyor. Uzaktan eğitim alan öğrenciler Salı günü başlayan elektrik kesintileri nedeniyle Çarşamba günü eğitim alamadı. Perşembe gelen elektrik bu sefer Cuma günü bir kez daha kesildi. Gündüz vakti, 8-9 saat kadar yaşanan kesintiler öğrencileri mağdur etti. Canlı derslerine ve eğitimlerine katılamayan öğrencilerin velileri isyan etti.

Elektrik kesintisinden şikayet eden üç çocuk annesi Pınar Tekin, “Üç gündür elektriğimiz kesik. Altıncı sınıfa gidiyor çocuğum, ondan eğitimi alıyor, internet kapalı. Tüm arkadaşları giriyor, biz giremiyoruz. Öğretmene mesaj çekiyoruz, elektrik yok diye, öğretmen diyor ki nasıl elektrik yok. Anlatamıyoruz derdimizi. Bir de kayınpederim var, 85 yaşında, banyomuz karanlık, düşer diye korkuyoruz. Fener ve mumlarla çalışıyoruz. Kayınpederim televizyon izlemek istiyor, olmayınca evde tutamıyoruz, pandemi var. Petekler çalışmıyor, çocuklar üşüyor, battaniyelerle duruyoruz” dedi.
Çocukların eğitimden geri kaldığını anlatan Tekin, “Saat 09.00 ile 17.00 arasında kesiliyor, Çarşamba günü saat 18.30’a kadar gelmedi. Defalarca aradık, gelecek bekleyin diyor ama nereye kadar. Çocukların hepsi mağdur internete giremiyorlar. Okulda yüz yüze eğitim göremiyor, eğitimden geri kalıyorlar” şeklinde konuştu.
Altıncı sınıfa giden ve üç gündür derslere katılamadığını anlatan Yağmur Tekin, “6’ıncı sınıfa gidiyorum. Ama okula gidemiyorum Covid nedeniyle. Şimdi de canlı derslere giremiyorum elektrik kesik olduğu için. Üç gündür elektrik yok, öğretmenlere hep mesaj çekerek ulaşabiliyorum” dedi.

Öğrenciler LGS öncesi canlı dersleri kaçırmanın mağduriyetini yaşarken, bazı öğretmen ve öğrencilerin kendilerinin bilerek dersten kaçtığını bile düşündüğünü belirtti.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et