İstanbul telafi eğitimine hazır: Hem sosyal hem akademik gelişim

Telafi Eğitimi için başvurular 21 Haziran itibari ile başlamış durumda. ‘Telafide ben de varım‘ diyen tüm öğrenci ve öğretmenler pandemi dönemindeki eğitim kayıplarını telafi etmek amacıyla 5 Temmuz 2021’den itibaren yeniden bir araya gelecek. Telafi Eğitimi öncesi açıklama yapan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İstanbul’da telafi eğitimlerinin çok yönlü olacağını aktardı.

Ataşehir Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulu’nda düzenlenen etkinliklere katılan Yazıcı, burada yaptığı konuşmada telafi boyunca öğrencilerin sosyal ve akademik yönde gelişimlerinin sağlanacağını aktardı.

İLGİLİ HABER: TELAFİ EĞİTİMİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Konu ile ilgili açıklamasında Levent Yazıcı;

 “18 Haziran itibariyle okullarımızın karneleri yansıtıldı öğrencilerimize. Ama bu içinde bulunduğumuz 21 Haziran haftasıyla da çok farklı bir hafta başlıyor. 21 Haziran ile 2 Temmuz arasında öğrencilerimiz okullarımızda hem akademik çalışmalarının desteklenmesi hem fiziksel, sportif etkinliklerle öğrencilerimizin karşılaşması hem de sosyal ve duygusal yönden geliştirilmesine dönük çok yönlü etkinlikler gerçekleştirecek. İçinde bulunduğumuz haftada öğrencilerimiz özellikle okulu çok farklı yönleriyle bir daha bence keşfedecekler. Çünkü bütün ölçme değerlendirme yaklaşımlarının da dışında olmak üzere bu faaliyetler yürüyor. Karneler verildi, yansıtıldı sisteme. Hatta öğrencilerimiz isteyen velilerimiz öğrenci karnelerini de aldılar. Ama bununla birlikte okullarımız devam ediyor. Aslında okulun bu çok önemli misyonunu da gösteriyor. Okul öğrencilerimiz için çok yönlü bir öğrenme imkanı sunuyor. Bugün de bu hafta başlayan etkinliklerde bunları kapsayacak” dedi.

Levent Yazıcı
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı

SALGIN KOŞULLARINA DİKKAT EDİLİYOR

Telafi boyunca salgın önlemlerinden de bahseden Yazıcı;

“Bugün de içinde bulunduğumuz ortamda görüyorsunuz çocuklarımız gerçekten birlikte öğrenmenin, eğlenmenin keyfini çıkartıyorlar. Umarım 2 haftamız bu şekilde geçecek. Tabii salgın koşullarına, asgari düzeyde dikkat ediliyor. Öğrencilerimiz mutlaka bu etkinliklere dışarıda da olsa maskeyle katılıyorlar. Yine ihtiyaç duydukları her an dezenfekten ve maske imkanları kendilerine sunuluyor. Okulun bütün ortak kullanılan ortamları dezenfekte ediliyor. Öğrenciler bu çerçevede etkinliklerle baş başalar.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et