İngiltere okulları açıyor: Temkinli bekleyiş!

Dünya genelinde Koronavirüs aşılama süreçlerinin başlaması ile birlikte yavaş yavaş normalleşme adımlarına da geçiliyor. Normalleşmenin yaşanacağı en önemli alan eğitim. Eğitimde 1 yıldır yaşanan aksaklıklar dünya devletlerini kara kara düşündürüyor. Her ne kadar bu süreçte uzaktan eğitim bir can simidi olarak karşımıza çıksa da, yüz yüze eğitimin getirdiği avantajlardan bir hayli uzak kalınmış durumda.

İngiltere, okullarda normalleşme sürecini 8 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatıyor. İngiltere Eğitim Bakanı Gavin Williamson, okullara öğrencilerin dönüşünün ‘normalleşme adımlarının başlangıcı’ olacağını söylüyor. Uzun zamandır evde eğitim veren ülkede Pazartesi gününden itibaren eğitim yoğun olarak başlayacak.

İlkokul ve ortaokul seviyelerinde başlayacak olan eğitim güvenlik önlemlerini de beraberinde getirecek. İngiltere öğrenciler maske ve siperliği birlikte kullanacak. Konu ile ilgili The Sun’a konuşan Eğitim Bakanı Gavin Williamson şunları söyledi;

“Pazartesi gününü dört gözle bekliyoruz. Eğitimin başlaması normalleşme adımlarının da başlaması olacak. Gereken tüm tedbirleri aldık. Tedbirli davranacağız ve çocukları koruyacağız. Süreç içerisinde yüz yüze eğitimleri sıklaştırmayı düşünüyoruz. Fakat bunun için herkese önemli görevler düşüyor”

TÜRKİYE VE DÜNYADAN EĞİTİM GELİŞMELERİNİ YAKALAMAK İÇİN—TIKLA-TAKİP ET

Bir Cevap YazınCevabı iptal et