İlkokullar 18 Haziran sonrası okula gidecek mi?

18 Haziran 2021 tarihinde ilk ve orta dereceli tüm okullarda karne günü yaşanacak. Karneler e-Okul VBS sistemine yüklenecek. İsteyen veliler 21 Haziran’dan sonra basılı karne talep edebilecek. 5 Temmuz 2021’de ise telafi eğitimi başlayacak. İlkokul öğrencileri ise 18 Haziran sonrası okula gidilip gidilmeyeceğini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu soruya yanıt verdi.

İLKOKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM SÜRECEK Mİ?

18 Haziran’dan sonrası ile ilgili açıklama bugün Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. MEB, bugün yazdığı yazıda, karnelerin verileceği 18 Haziran’dan, telafinin başlayacağı 5 Temmuz 2021’e kadar ilkokulların da eğitime devam edeceğini söyledi.

Telafi eğitimine katılmak isteyen veya istemeyen tüm ilkokul öğrencileri 2 Temmuz 2021’e kadar okula devam edecek. 2 Temmuz’a kadar öğrencinin okuldaki derslere katılımı zorunlu değil, velinin rızasına göre olacak. Yani isteyen veli çocuğunu okula göndermeyebilecek.

18 Haziran 2021 Cuma gününden itibaren resmi-özel okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri karnelerine ve gelişim raporlarına e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’nden dijital ortamda ulaşabilecek. Karne, teşekkür ve takdir belgeleri okul müdürlüklerince talep eden velilere basılı olarak verilebilecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et