İlköğretim ve lise öğrencileri aşı olacak mı?

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, vaka sayılarının yeniden artıyor olmasına rağmen artık okulların mutlaka açılması gerektiğini ve okullara Eylül ayında açacaklarını söyledi. Öte yandan ülkemizde aşılama çalışmalarına rağmen vaka, hasta ve vefat sayıları yeniden tırmanışa geçti. Hal böyle olunca okulların açılması ile ilgili endişeler de başladı. Bir süredir gündemde olan ‘öğrenciler de aşı olacak mı?‘ sorusu bir kez daha gündeme geldi. Bu sefer konuyu gündeme getiren bir uzman oldu.

Okulların yeniden açılacak olması yeni bir dalga endişesini de beraberinde getiriyor. Özellikle ilköğretim ve lise öğrencileri için eğitim son derece kritikken, vakaların tırmanışta olması işin bir başka boyutu. Buna dikkat çeken Prof. Sıla Akhan, artık çocukların da aşılanması gerektiğini savundu.

12-17 YAŞ ARASI AŞILANABİLİR

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un okulların yeniden Eylül ayında açılacağını söylemesinin ardından konuşan Prof. Sıla Akhan, bu ihtimalin sadece 12-17 yaş arası çocukların da aşılanması ile mümkün olabileceğini söyledi.

Okullarımızı 21 Eylül’de yeniden açma konusunda büyük bir çaba içerisindeyiz” diyen Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un sözlerini değerlendiren Akhan, kendisinin de artık okulların açılması gerektiğini savunduğunu, fakat çocukları aşılmanın da şart olduğunu aktardı.

Konu ile ilgili açıklamasında Akhan; “Artık aşılar 12-17 yaş için de hazırlanıyor. Okulların mutlaka açılması lazım. Fakat bu yaş grubuna aşı yapılması salgında kontrolden çıkışın önüne geçmek adına önemli bir adım olacak” dedi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et