İl dışı tayin başvuruları başlıyor! Öğretmen il dışı atama başvurusu nasıl yapabilir?

Öğretmenlerin heyecanla beklediği tarihlerden biri daha gelip çattı. Öğretmenleri ilgilendiren ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl açılan il dışı tayin 2021 için başladı. İl içi tayin süreçlerinin sona ermesinin ardından süreç 30 Temmuz 2021 itibari ile il dışı atama başvuruları ile devam edecek. Peki il dışı tayin başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı, 30 Temmuz 2021 itibari ile il dışı tayin için rehber yayınlayacak (gece itibari ile henüz yayınlanmadı). Ardından öğretmenler il dışı tayin başvurusu yapacak. Süreç 3 Ağustos 2021’e kadar devam edecek. 3 Ağustos’ta il dışı tayin başvuruları sona erecek.

KONTENJANLAR AÇIKLANDIĞINDA DUYURACAĞIZ-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

İL DIŞI TAYİN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Öğretmenler, il dışı atama için başvurularını her zaman olduğu gibi MEBBİS üzerinden yapacaklar. MEBBİS üzerinden ilk olarak bilgileriniz ile giriş yapıp, ikinci sırada bulunan İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME yazan yere tıklayıp, talep oluşturmak için gereken bilgileri girmeniz gerekiyor.

Burada gereken formu doldurduktan sonra, MEB tarafından yayınlanan kontenjan doğrultusunda tercih verilebilecek.

İL DIŞI TAYİN SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğretmenlerin il dışı atama sonuçları, başvurular bittikten hemen 24 saat sonra, yani 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

Ataması yapılan öğretmenlerin ilişki kesme işlemleri ise 5 Ağustos’ta başlayacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et