İkinci dönem yüz yüze eğitim olacak mı? Cumhurbaşkanı açıkladı

Bugün 15 bin öğretmen ataması Külliye’de yapıldı. Çiçeği burnunda sözleşmeli öğretmenler görev yerlerini öğrendi. Eğitim-Öğretim hayatına yeni katılan öğretmenler için törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Cumhurbaşkanı özellikle eğitim ve virüs kurusunda önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan konuşmasında ikinci dönem yüz yüze eğitim olacak mı? sorusuna da kesin bir yanıt verdi.

Konuşmasına ataması yapılacak her öğretmeni canı gönülden tebrik ederek başlayan Cumhurbaşkanı;

“15 bin öğretmen atamamız ile eğitim ordumuzu daha da güçlendireceğiz. Salgın döneminde eğitim öğretim sürecinin kesintisiz sürmesi için önemli bir güç elde edeceğiz.

Öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin bir daha ayrı kalmaması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Hamdolsun 2021-2022 eğitim öğretim yılını salgına rağmen son derece başarılı bir şekilde tamamladık.” dedi ve konuyu ikinci dönem yüz yüze eğitim konusuna getirdi.

İkinci dönem yüz yüze eğitim

İKİNCİ DÖNEM EĞİTİM YÜZ YÜZE

Bir süredir Omicron varyantı nedeniyle okulların ikinci dönem açılmayacağına dair duyumlara da yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sömestr bittikten sonra ikinci dönem yüz yüze eğitimin kesintisiz süreceğine inancının tam olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı şu ifadeleri kullandı;

“Öğretmen ve öğrencilerimizin kurallara uyması sayesinde okullarımızı açık tuttuk. Salgın sürecinde bazı zorluklar, engellemeler ile karşılaştık. Özellikle millet ve milletin gündemi ile hiçbir alakası olmayan kimselerin abartısız, mesnetsiz açıklamaları ile karşı karşıya kaldı. Bu süreci sabote etmeye çalıştılar. Hayal mahsulü bilgiler ile sosyal medyayı da kullanarak insanımızı yanlış yönlendirme çabası içinde oldular.

Okullarımız ile, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin arasına hiçbir bariyerin girmesine izin vermedik. Yüz yüze eğitimi sürdüren birkaç ülkeden biri olduk. Bu vesile ile son 2 yıldır özveri ile çalışan öğretmenlerimizi, dört el ile derslerine sarılan öğrencilerimizi ve MEB çalışanlarımızı tebrik ediyorum.

Yüz yüze eğitim konusundaki net duruşumuzun milletimiz tarafından da büyük bir takdir ile karşılandığını görüyoruz. İkinci dönemi de kesintisiz bir şekilde tamamlayacağımıza inancım sonsuz. Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz müsterih olsunlar.”

Avrupa ülkeleri içinde öğretmen maaşlarını en çok arttıran ülkenin Türkiye olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle Öğretmenlik Meslek Kanunu ile bu alanda büyük bir atılım gerçekleştirdiklerini ve eğitim hayatı içerisinde önceliklerinin öğretmen başarısı olduğunu belirtti.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et