İkinci dönem ücretli öğretmen alımı olacak mı? 2022 Ücretli Öğretmenlik başvurusu ne zaman?

Ücretli Öğretmenlik aslında öğretmen mesleği açısından bir çok eğitimcinin karşı çıktığı bir istihdam şekli olsa da, atamalardan yıllarca umduğunu bulamayan, özel sektördeki okul şartlarını istemeyen ve bu nedenle ek ders ücretiyle de olsa öğretmenlik yapmak isteyen öğretmen adaylarının bir numaralı tercihi. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ilk dönemi için ücretli öğretmenlik başvuruları geride bıraktığımız yaz aylarında alındı. Ücretli öğretmenlik düşünenler bu esnada başvurularını bitirdi. Şimdi gözler ikinci dönem ücretli öğretmen alımı için Milli Eğitim Bakanlığı’nda.

Geride bıraktığımız yaz aylarında ülke genelinde ücretli öğretmenlik başvurusu alındı. Ocak ayında 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ilk dönemi sona erecek. Ardından devam edecek süreçte ikinci dönem ücretli öğretmenlik başvurusu olacak mı? merak ediliyor.

İKİNCİ DÖNEM ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALIMI OLACAK MI?

Öncelikle bu konuda şunu belirtmek lazım. Ücretli öğretmenlik başvurusu için bir son başvuru tarihi bulunmuyor. Yıl boyunca isteyen adaylar gerek e-Devlet üzerinden, gerekse de il/ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile görüşerek ve başvuru beyanında bulunarak bu konudaki alımları takip edebilirler.

Bu nedenle ikinci dönem ücretli öğretmen alımı için ayrı bir tarih bulunmuyor. İhtiyaç varsa başvurunuz yıl boyunca kabul ediliyor. İhtiyaç olup olmadığını da il/ilçe MEB müdürlükleri vasıtası ile öğrenmeniz mümkün. Elbette ikinci dönemin başlamasına yakın ihtiyaçlar daha iyi analiz edileceği için sömestrda bu konuda araştırma yapmanız daha doğrudur.

İkinci dönem ücretli öğretmenlik başvurusu için genelde sömestrdan, ikinci dönemin ilk haftasına kadar ihtiyaç hasıl olabilir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU E-DEVLET İÇİN TIKLAYINIZ

2022 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Az önce belirttiğimiz gibi herhangi bir zaman sınırı bulunmuyor. e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu genelde açık. Fakat özellikle ikinci dönem öncesi sömestr tatili esnasında veya okulların sona erdiği yaz tatilinde ihtiyaçlar daha çabuk ve çok belirleniyor. Hal böyle olunca bulunduğunuz ilçedeki MEB’e gitmeniz için bu tarihleri tercih etmeniz, ara sıra da kontrol halinde olmanız lehinize olacaktır.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU AÇILAN YERLERİ ZAMAN ZAMAN BU SAYFADA DUYURUYORUZ-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

Bir Cevap YazınCevabı iptal et