Hüseyin Kara ’nın Yeni Kitabı: Kendimle Diyalog

Hüseyin Kara -Yeni Eğitim Dergisi Editörü- yeni kitabı Kendimle Diyalog‘ta, insanın ilk özgürlüğünden itibaren, özgürlüğün özüne inen bir yolculuk başlatıyor.

Pandemi, ekonomik süreçler, savaşlar derken dünya kendini bir hengâmenin içinde buldu. Bu hengâmede insanlar kendilerini dinleyecek, düşünecek ve yorumlayacak bir fırsat yakaladı. Hayatın koşuşturması içerisinde duyamadığı seslere yöneldi.

Yeni Eğitim Dergisi Editörü Eğitimci Yazar Hüseyin Kara’nın “Kendimle Diyalog” kitabı tam böyle bir zamanda okuyucuyla buluşuyor.

2022 yılının son günlerinde Merak Yayınları tarafından basılan kitap, herkesin özüne dönüşte karşılaştıklarına değiniyor. 133 sayfa, son söz ile birlikte 10 ana bölümden meydana gelen kitap, her bölüm de alt başlıklarla okur dostu bir özellik taşıyor.

Kitapta, insanın ilk özgürlüğünden itibaren, özgürlüğün özüne inen bir yolculuk başlıyor.

Yazar kendi dünyasında yaptığı sohbetleri okuyucuya yer yer bilimsel veriler aktararak, yer yer ihtimaller üzerine kurduğu düşüncelerle ‘iç dünyamızda ne kadar özgür hissediyoruz?’ sorusunu konu ediyor. Bu yolculukta okuyuculara da sık sık sorular sorduruyor.

Hayatın getirdiği koşturmacanın arasında, yazar Hüseyin Kara günümüz insanının mutlak problemi olan “iç özgürlük” hakkında içinden geçenleri, inanç ile harmanlayarak sunuyor.
Yazar Kara, keyifli bir okumanın ardından bıraktığı soruların cevabının yine okurların içinde olduğunu belirtiyor.

Kaçtığımız düşüncelerimizle baş başa kalmaya hazırsak kitabın sayfalarını çevirmeye ve yazarımızla birlikte derin bir yolculuğa çıkmaya değer.

Ayrıca Hüseyin Kara, bugün Merak yayınlarında yeni kitabını okuyuculara anlatacak ve imzalayacak.

Kitabı Almak İçin Tıklayınız

 

2023/01/26/imza.jpg

Bir Cevap YazınCevabı iptal et