Hafta sonu okul olacak mı? Şok karar gelebilir

6 Eylül’de başlayan okullar pandemi koşullarına rağmen tüm derslerde yüz yüze eğitim ile devam ediyor. Fakat artan vaka sayıları Milli Eğitim Bakanlığı‘nda da endişeleri başlattı. Son yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Milli Eğitim Bakanlığı‘nda art arda toplantılar yapılıyor. Okullarda sağlık önlemlerin sıkı biçimde uygulanması adına okullara 1 milyar lira kaynak gönderildi. Fakat MEB bununla yetinmeyip, yeni bir karar alabilir.

ÇİFTE EĞİTİME GEÇİLEBİLİR

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile gönderdiği yazıda okullarda salgın tedbirleri adına tüm personellere büyük iş düştüğünü hatırlatırken, gerekirse her okul için farklı tedbir alınacağını ve bunun il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yönetileceğini açıkladı.

MEB, pandemi için uzman bir ekip kurduğunu söylerken, bu ekibin Bilim Kurulu gibi çalışacağını ve her okulun kendi içerisinde karar almasını kolaylaştıracağını aktardı.

Yazıdaki en önemli kısım ise çift eğitim oldu. MEB, bazı yerlerde çifte eğitime geçilebileceğini aktardı.

HAFTA SONU OKUL OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın gönderdiği yazıya göre, eğer bir okul/ilçe veya ilde pandemi ile ilgili alınacak tedbirler gerektirirse hafta sonu da okul olabilecek.

MEB bu yöntemde gerekirse hafta sonuna öğretmen kaydırma yoluna da gidebilecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et