Fahrettin Koca okullar açıklaması yaptı: Kapanma…

Eğitim camiasının son günlerde bir numaralı gündem maddesi Omicron varyantı. Varyant nedeniyle vaka sayıları patlama yaptı. Gün itibari ile 60 binin de üzerine çıkan vaka sayıları endişe yaratırken, Fahrettin Koca okullar açıklaması yaparak konu ile ilgili en aydınlatıcı ifadeleri kullandı.

Bir süredir okulların kapanma ihtimali kamuoyunda ciddi oranda konuşulur oldu. Bir çok kişi vaka sayıları ciddi oranda artmışken okulların kapanmasına kesin gözüyle bakıyordu. Bu kapsamda 5 Ocak 2022 tarihinde bir araya gelen Bilim Kurulu sonrası Bakan Fahrettin Koca’nın yapacağı açıklamalar büyük merak konusuydu.

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının hemen ardından yaptığı açıklamada kapanma konusuna değindi.

Fahrettin Koca okullar açıklaması

FAHRETTİN KOCA OKULLAR AÇIKLAMASI

Bakan Koca’dan dün gelen açıklamaya göre, okullar kesinlikle kapanmayacak. Bakan Koca bu noktadaki kararlılığı; “Tüm kurumlar kapanmadan okullar da kapanmayacak” diyerek gösterdi.

Fahrettin Koca okullar açıklaması yaparak;

“Eğitim kurumlarımızda alınması gereken tedbirleri içeren çalışma rehberine tam riayet edilerek hareket edilmelidir. Okullarımızda maske kullanımı, hijyen kurallarına uyun ve ortam havalandırma kurallarına tam uyum gerekmektedir.

Okullarımızda 100 yüze eğitim devam edecektir. Ülkemizdeki tüm müesseseler kapanmadan okullarımız kapanmayacaktır. Tedbirlere uyarak eğitime devam edilecektir.” dedi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et