EKYS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak?

Eğitim kurumlarına yönetici almak adına eğitimciler arasında yapılan EKYS 2022 sona erdi. Binlerce kişi bu sınavda ter döktü. MEB tarafından ÖSYM’ye yaptırılan bu zorlu sınav sonrası okullarda müdür veya müdür yardımcısı olmak isteyip başarılı olanlar yeni görevlerine alınacak. Peki EKYS 2022 sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKYS 2022 sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı gereken açıklamayı yapmış durumda. ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan EKYS 2022 sonuç tarihi için beklenen açıklama geldi.

EKYS 2022 sonuçları

EKYS 2022 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM tarafından EKYS 2022 sonuç tarihi netleşti. Buna göre sonuçlar 8 Nisan 2022 Cuma günü ÖSYM’nin resmi sitesinden açıklanacak.

İlk defa EKYS ile atanacaklar için gereken tarihler belirlendi.

EKYS 2022 SONUÇ İTİRAZI

Sınav sonuçlarının ardından itiraz süreci ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelen açıklama şu şekilde;

Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvuracaktır. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise, sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılacaktır. (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.) Bu adayların, inceleme masrafları karşılığı ÖSYM’nin T.C. Halkbank Ankara Kurumsal Şubesi TR40 0001 2009 4520 0044 0002 07) numaralı hesabına gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekir.

Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırılacaktır. ÖSYM, süresi içinde yapılan itirazları inceleyecek, sonuçlarını adaylara ve gerektiğinde ilgili kuruma 10 gün
içerisinde posta ile bildirecektir. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış dilekçeler işleme alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et