Ek öğretmen ataması olacak mı? Ziya Selçuk yanıtladı

2021 yılında 20 bin öğretmen ataması üzerine tartışmalar devam ediyor. Atamada süreçler devam ederken, bir çok öğretmenin beklentisi sayıya 20 bin daha eklenerek 40 bine çıkarılmasıydı. Fakat bir süredir bu noktada bir adım atılmaması bekleyenleri üzdü. Konu bugün TV24 ekranlarının konuğu olan Ziya Selçuk’a da soruldu. Bakan Selçuk’tan ek öğretmen ataması ile ilgili sorulara yanıt geldi.

EK ÖĞRETMEN ATAMASI 2021’DE GELECEK Mİ?

Esra Elönü’nün TV24 ekranlarında konuğu olan Bakan Selçuk’a ‘ek öğretmen ataması olacak mı?’ sorusu bir kez daha soruldu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk bu konuda;

” Bu soru daha önce de bir çok kez soruldu, soruluyor. Bu konuda daha önceki açıklamalarımız geçerliliğini koruyor. Bunun artması noktasında MEB’in talebi her zaman mevcut. Bir imkan doğduğunda artmasını isteriz. Bu konuda Maliye ile görüşüyoruz. Elbette çok istiyoruz. Öğretmen adaylarının istek ve ihtiyaçlarının farkındayız. Bunun için de bütçe imkanları bunu belirleyen husus, o imkanlar doğrultusunda uzun yıllar boyunca 40 bin atama yaptık. Fakat bu yıl bir düşüklük oldu. Doğal bir beklenti var. Bu yıl salgın ve benzeri koşullardan dolayı düşüklük oldu” dedi.

Bakan Selçuk ek bir öğretmen ataması sözü vermedi. Fakat engelli öğretmenler için bir atama olacağının müjdesini verdi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et