Ek atama gelir mi? Memur-Sen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Bu yıl 20 bin öğretmen ataması kimseyi memnun etmedi. Her yıl on binlerce mezun veren eğitim fakülteleri başta olmak üzere öğretmenlik yapabilecek bölümlerin varlığı daha fazla öğretmen atamasını zorunlu kılmaya başladı. Hal böyle olunca bu yıl açıklanan 20 bin sayısından kimse mutlu olmadı. Ek atama bekleyenleri de ilgilendirebilecek önemli bir gelişme bugün yaşandı. Türkiye’nin en büyük memur sendikaları konfederasyonu olan Memur-Sen’in Genel Başkanı Ali Yalçın ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşme gerçekleşti.

İLK KONU TOPLU SÖZLEŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Ali Yalçın’ın ilk belirttiği durum bu yıl kamudaki memurlar için yapılacak toplu sözleşme oldu. Geçtiğimiz toplu sözleşmeden mutabakatsızlık çıktığını aktaran Ali Yalçın, 2021 yılında yapılacak 6.dönem Toplu Sözleşme için beklentilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı.

Yalçın aynı zamanda memur ve memur emeklilerinin hayat şartlarının iyileştirilmesini talep etti.

EK ATAMA TALEBİ DE BELİRTİLDİ 

Sosyal medyadan gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilen konulardan biri de ek öğretmen ataması talebi oldu. Bu konuda öğretmenlerin beklentilerini aktaran Ali Yalçın, ek öğretmen ataması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a talep aktardı.

Önümüzdeki günlerde bu konuda güzel gelişmeler olabilir.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et