EGO öğrenci abonman kaç lira olacak? Ak Parti’den teklif

Ülkemizin en büyük iki şehri Ankara ve İstanbul’da şehir içi ulaşım ücretlerine yapılan zam bir çok kişiyi yaralıyor. Son gelen zamlardan en çok eğitim hayatı süren öğrenciler etkileniyor. Kurumlarına toplu taşıma ile giden öğrenciler, özellikle Ankara’da EGO öğrenci abonman ücretleri artınca büyük sorun yaşamaya başladılar. Peki EGO öğrenci abonman kaç lira olacak? Ak Parti’den kritik hareket geldi.

EGO’nun 15 Mart tarihinde öğrenci abonman kart ücretlerine yaptığı yüzde 50 zam öğrenim hayatı süren binlerce öğrenciyi bir hayli üzdü. EGO öğrenci abonman kaç lira olacak? sorusu büyük bir dert. Bu noktada Ak Parti harekete geçti ve yapılan yüzde 50 zammın geri çekilmesi için önerge vermek üzere hazırlıklara başladı.

EGO öğrenci abonman

EGO ÖĞRENCİ ABONMAN ZAMMI GERİ ALINACAK MI?

Bu konuda ilk açıklama Ankara Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse’den geldi. Öğrencilerin rahat etmesini istediklerini söyleyen Köse, bunun için ABB Belediye Meclisi’ne önerge vereceklerini belirtti.

Öğrencilerin yüzde 50 zam nedeniyle bir hayli zorlandığını belirten Köse, gerekenin yapılması için bir an evvel harekete geçeceklerini aktardı.

Şu an 90 TL olan EGO öğrenci abonman ücreti tekrar 60 TL’ye düşsün diye büyük bir çaba mevcut. Ankara’da öğrenciler abonman ücretinin zamlanmamasını istiyor. Eğitim kurumlarına giderken toplu taşıma kullanan bu öğrenciler sorunun bir an önce çözülmesini ve 15 Mart’ta yapılan bu zammın geçersiz kalmasına dair taleplerini yineliyorlar.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et