Eğitimciler dikkat: Milli Eğitim Şurası öncesi fikriniz isteniyor

Türkiye’nin eğitim alanında en önemli etkinliği için az bir süre kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı‘nın yıllar sonra ilk kez toplayacağı Milli Eğitim Şurası, ülkemizin önümüzdeki yıllardaki eğitim rotasına yön verecek. Bu önemli etkinlik öncesi eğitimcilere çağrı yapıldı. Yapılan çağrıda Milli Eğitim Şurası için eğitimcilerden de fikir istendi.

1-3 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak Milli Eğitim Şurası Ankara’da yapılacak. Şuranın temel sloganı ise “Eğitimde Fırsat Eşitliği” olacak. Bu ana konu için Eğitimcilerden görüş istendi. Eğitimciler, 1 Aralık tarihine kadar, yapılacak olan şura için fikirlerini beyan edebilecekler.

Bunun için;

https://sura.meb.gov.tr/gorus/ adresine giderek, sizden istenen bilgileri girip, Milli Eğitim Bakanlığı’na şura için görüş beyan edebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili yazısında şu ifadeleri kullandı.;

   Bakanlığımızın en yüksek danışma kurulu olan Millî Eğitim Şûrası yedi yıl aradan sonra 1-3 Aralık 2021 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde Ankara’da “Eğitimde Fırsat Eşitliği” ana teması altında toplanacaktır.

      Bu tarihî süreçte siz değerli eğitim paydaşlarının gündem konuları hakkındaki düşünceleri eğitim ve öğretimle ilgili politika kararlarının belirlenmesinde Bakanlığımıza yol gösterici olacaktır. Gündem konularıyla ilgili tespit, öneri, talep ve görüşlerinizi aşağıda yer alan formdan gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et