Doktora yapanlar var: Cezaevlerinde eğitim hız kesmiyor

Eğitimin yeri zamanı yok. Dünyanın bir numaralı konusu olan Eğitim her ortamda, her şartta yapılmaya devam ediyor. Adalet Bakanlığı’na bağlı Cezaevleri bünyesinde eğitim hız kesmeden sürüyor. Tutuklu ve hükümlüleri hayata yeniden kazandırma amaçlı projeler büyük aşama kaydediyor.

Adalet Bakanlığı’ndan gelen bilgiye göre halen cezaevlerinde 45 binden fazla hükümlü eğitim ile ilgili programlara katılıyor. Üstelik bu hükümlüler içerisinde yüksek lisans ve doktoraya kadar devam edenler mevcut.

En temel eğitim türü olan okuma-yazma için de 10 bin 929 hükümlünün eğitim aldığı yine Adalet Bakanlığı tarafından beyan edilen bir başka bilgi.

Eğitim çalışmaları kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ile de iş birliği protokolleri imzalayan Adalet Bakanlığı, “Adalet Mesleki Eğitim Merkezi” sayısını artırmayı hedefliyor. 2023 sonuna kadar 101 Adalet Mesleki Eğitim Merkezinin hizmete sunulması öngörülüyor.

Öte yandan Adalet Bakanlığı ceza infaz kurumları bünyesinde görev yapan 416 öğretmen, 556 psikolog ve 154 sosyal çalışmacı eğitim, iyileştirme ve topluma kazandırma faaliyetleri kapsamında tutuklu, hükümlü ve ailelere yönelik psikolojik ve sosyal destek niteliğinde çalışmalar da yapıyor.

1 Yorum

  1. HasTıme – Birbirimiz için var edildik kişi fark etmeksizin hizmet etmeye hazırım düşüncenin gücü 🙏🧠🫂

    Okumak gerçek yolculuktur
    Kitaplar en buyuk hazınedir tek cehver zihnimizdir

Bir Cevap YazınCevabı iptal et