Dijital karne nedir? Nasıl alınır? e-Okul dijital karne alma işlemleri

Bu yıl pandemi nedeniyle hayatımıza yeni bir terim giriyor. Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı ilk ve orta dereceli tüm okullarda 18 Haziran 2021’de dijital karne verilecek. Pandemi nedeniyle karneler toplu biçimde ve tek gün dağıtılamayacak. 18 Haziran’da tüm karne notları, takdir ve teşekkür belgeleri dijital karne içerisinde olacak. Peki Dijital karne nasıl alınır? e-Okul dijital karne işlemleri başlıyor.

18 Haziran’da karneler verildikten sonra eğitim devam edecek. Cuma günü ise pandemi nedeniyle karneler toplu biçimde dağıtılmayacak. Bu nedenle dijital karne verilecek. Dijital karne öğrencilerinin tüm notlarının elektronik ortamda, yani internet ortamında geçerli şeklidir.

DİJİTAL KARNE NASIL ALINACAK?

Dijital karne sadece 18 Haziran sabahından itibaren e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinde olacak. Dijital karne sorgulama yapmak için ilk olarak e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak zorundasınız.

e-Okul VBS Giriş için TIKLAYINIZ

Linke tıkladıktan sonra sağ kısımdaki Veli Bilgilendirme Sistemi’ne girip, sizden istenen bilgiler ile giriş yapmanız lazım. Ardından karşınıza çıkan panelde karne notları için sistem açıldığında tüm karneler açılmış olacak.

Karneler ayrıca bir süre sonra okul müdürlüklerinde basılı olarak duracak. Karneler talep edilen velilere müdürlükler tarafından verilecek. Öğrencilere herhangi bir karne temini olmayacak.

İLGİLİ HABER: E-OKUL TAKDİR-TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANIR? TIKLA-ÖĞREN

Bir Cevap YazınCevabı iptal et