Ders sayısı azalacak mı? 2021 yılında ders sayısı düşecek mi?

Okullar yüz yüze eğitimdeki ilk ayını geçtiğimiz günlerde geride bıraktı. Bu 1 aylık süreçte vaka sayısı arttı ve vaka sayılarının yüzde 50’sini 30 yaş altı oluşturdu. Öğretmenler ve öğrenciler zaman zaman virüs kapabiliyor. Bu nedenle bazı sınıflar karantinada. Durum bu olunca akıllara ders sayısı azalacak mı? sorusu geliyor. Ders sayısı düşecek mi? sorusu sosyal medyada da ortaya atılan bazı iddialar nedeniyle akıllara gelen bir numaralı soru işareti. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı için bir çok soru işareti devam ediyor.

İLGİLİ HABER

Online eğitim tekrar başlar mı? Vaka sayıları endişe veriyor

MAHMUT ÖZER’DEN AÇIKLAMALAR

Vaka sayıları arttıkça halkın beklentileri arasında son duruma dair açıklamalar da yer alıyor. Milyonlarca insan vaka sayısının artması ile okula gönderdikleri çocukları için de endişe duymaya başlıyor. İşbu nedenle başta Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer olmak üzere bir çok bakan ve yetkili sıkça bilgilendirme açıklaması yapıyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut özer tarafından gelen açıklamada hem okullardaki son durum, hem de virüs ile ilgili bilgiler verildi.

Bakan Özer’in açıklamalarından özet satır başları şu şekilde;

  • Sistem yürüyor. Sorunlu sınıflara 14 gün ara verildi. Sorunlu sınıf sayısı giderek düşüyor.
  • Ülke genelinde vaka arttıkça okullarda da artış normal. Fakat buna rağmen karantinadaki sınıf sayımız düşüş gösteriyor.
  • Okulları kapatmayacağız! Şu an için alarm veren düzeye hiç bir şekilde ulaşmadık.
  • Negatif olma sayısı da artış gösteriyor. Bu bizim için mutluluk verici.
  • Aşı dünyada zorunlu, bizde gönüllülük esasına dayalı.

Kaymakam tarafından kovulmuştu: Bakan Özer destek verdi

DERS SAYISI AZALACAK MI?

Bu açıklamalara rağmen bazı sosyal medya kanallarında okullarda ders sayısının azaltılacağı iddia edildi. Fakat bu iddia doğru değil. Şu an için Milli Eğitim Bakanlığı bu şekilde bir hazırlık içerisinde değil. Hal böyle olunca şimdilik bu şekilde bir adım da görünmüyor.

Ders sayısı şimdilik azaltılmayacak. Önümüzdeki süreçte virüsün yayılımına göre yeni gelişmeler olursa bilgilendireceğiz.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et