Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 15 bin öğretmen ataması açıklaması

15 bin öğretmen ataması bu yıl için sürpriz biçimde geldikten sonra başvurular alındı. Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk dönemi bittiğinde atama süreci de bitmiş olacak ve yeni öğretmenler görev yerlerine gidecek. 15 bin öğretmen ataması ile ilgili bir açıklama bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, alınacak personellerin görev yerlerinden söz etti.

15 bin öğretmen ataması

ATAMADA AĞIRLIK İSTANBUL’DA OLACAK

Milli Eğitim Şurası ile ilgili sözler sarf eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 bin öğretmen atamasının yakında tamamlanacağına işaret ederken, alınacak personellerde ağırlığın İstanbul’a verileceğini söyledi.

Ocak’ta sonlanması beklenen atama sürecine değinen Erdoğan;

“7 yıl aradan sonra MEB şurasını topladık, önemli kararlar alındı. Bu kararlar eğitimde fırsat eşitliği, mesleki eğitimin güçlendirilmesi çalışmasında bize yol gösterecektir. Artık ülkemizdeki 251 OSB’nin tamamında mesleki eğitim merkezleri faaliyete geçmiştir. Meslek liselerimizde üretilen ürünlerden biri de hızlı antijen kitidir. Bu kitin kullanım onayı alındıktan sonra okullarımızda uygulamaya sokulacaktır. Okullarda kütüphane kurulması için kütüphanesiz okul kalmayacak programı başlattık. Bu ayın sonunda bu program tamamlanacak. Son olarak 15 bin yeni öğretmen ataması ile ilgili süreç devam ediyor. Atamada ağırlığı 7500 yeni öğretmen ile İstanbul’a vereceğiz.” dedi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et