Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bütçede aslan payı eğitimin”

Eğitim ülkemiz için dünün, bugünün ve yarının en kritik konusu. Gelişmiş medeniyetlerin seviyesine ulaşmak ve topluma en hayırlı bireyler yetiştirmek eğitim ile mevcut olabilir. Hal böyle olunca ülkemizin bütçesi içinden eğitime ayrılan pay da fazla olmak zorunda. İyi eğitim demek iyi eğitimci, iyi eğitim metaryelleri, iyi fiziki şartlar demek. Bütün bunlar için bütçe gerekiyor.

2022 yılı bütçesi ile ilgili görüşmeler sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da önemli bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı içinde bütçede en fazla payın bir kez daha eğitime ayrıldığını ifade etti.

Konu ile ilgili açıklamalarında Erdoğan;

“Meclis’e sunduğumuz 2022 bütçe teklifi, AK Parti olarak damgamızı vurduğumuz 20’inci bütçe teklifimizdir. Geniş bir zamana yayılan büyük emek verilen bir çalışmadır. Uzun bir maratonun ardından ortaya çıkan bu bütçe teklifi ülkemizin yol haritası mahiyetindedir.

OVP’de bütçenin ana omurgasını oluşturan hedefler yer almaktadır. 6 Aralık’tan itibaren genel kurulda devam edecek müzakerelerde değerlendirilecektir. Toplam 224 kamu ihalesini kapsayan ödeneklerin dağılımı ülkemizin kalkınma hedeflerini, milletimizin ihtiyaçlarını gözeten bir anlayışla yapılmıştır. Bütçede en büyük payı yine eğitim almaktadır. Sağlığa ayrılan pay da artırılmıştır. Sosyal yardımları da bütçenin yüzde 6’sı seviyesine yükselttik. İçinden geçtiğimiz şu kritik dönemde savunma sanayini de ihmal etmedik.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et