Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge açıklaması yaptı

Öğretmenler başta olmak üzere tüm memurların beklediği müjdelerin başından 3600 ek gösterge geliyor. Bazı idari kadrolara, polislere, eğitimcilere, din görevlilerine ve hemşirelere geleceği söylenen 3600 ek gösterge konusunda bugün yine bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge konusunda net konuştu.

Çalışanların gelirlerinin ciddi anlamda yükseleceğini ve bu kapsamda yaptıkları çalışmadan bir çok çalışanın faydalanacağını söyleyen Erdoğan, asgari ücretin de vergi dışında bırakıldığını hatırlattı. Tüm çalışanların asgari ücrete kadar aldıkları maaştan vergi alınmayacağını da sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge ile ilgili de açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge

2022’DE HAYATA GEÇİRİYORUZ

3600 ek gösterge ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı;

“Memurlarımız da toplu sözleşme artışına ilave olarak aylık ortalam 300 liralık cüret artışı sağladık. 3600 ek gösterge uygulamasını da inşallah önümüzdeki yıl hayata geçiriyoruz. Özel sektöründe kendi çalışanlarına hak ettikleri ücreti vereceklerinden şüphe duymuyoruz.”

MEB ŞURASI

Uzun zaman sonra Milli Eğitim Şurası topladıklarını da hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“7 yıl aradan sonra MEB şurasını topladık, önemli kararlar alındı. Bu kararlar eğitimde fırsat eşitliği, mesleki eğitimin güçlendirilmesi çalışmasında bize yol gösterecektir. Artık ülkemizdeki 251 OSB’nin tamamında mesleki eğitim merkezleri faaliyete geçmiştir.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et