Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den son dakika 3600 ek gösterge açıklaması

Son dakika 3600 ek gösterge açıklamaları arka arkaya geliyor. Öğretmen kadrosu başta, milyonlarca memurun emeklilik için beklediği 3600 ek gösterge nihayet çıkıyor. Bu konuda gelen her bilgi, yapılan her açıklama, iyi bir emekli maaşı almak isteyenler için çok ama çok önemli. 3600 ek gösterge konusunda son dakika açıklaması Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin’den geldi.


Çalışma Bakanı Bilgin’in göreve gelişinden beri kamuda çözüm bekleyen bir çok sorun için çalışmalar başladı. Başta öğretmen olanların beklediği, memurlar için kritik görülen 3600 ek gösterge de bunlardan biri. Geride bıraktığımız yaz aylarında Memur-Sen’in yoğun çabaları ile çıkartmaya çalıştığı için 3600 ek gösterge için çalışmalar sürüyor.

Bugün Çalışma Bakanlığı’nın TBMM’deki bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan Bilgin, son dakika 3600 ek gösterge açıklaması yaptı.

KASIM’DA YOL HARİTASI AÇIKLANACAK

3600 ek gösterge ile ilgili bakanlık bünyesinde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, Kasım ayı bitmeden yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında bu konuların konuşulacağını ve yol haritası ile ilgili bir karara varılacağını belirtirken, bu toplantı sonrası önemli açıklamalarının da olacağını belirtti.

Konu ile ilgili açıklamasında Bilgin;

“Kasım ayında Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplanacak. Orada açıklayacağım bazı şeyler var. Önümüzdeki hafta üçlü danışma kurulunu toplayacağız. Orada da açıklamalarımız olacak.”

dedi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et