Bursluluk sınavı 2022 ne zaman yapılacak? İOKBS 2022 sınav tarihi belli mi?

Ülkemizde başarılı ama maddi durumu kötü bir çok öğrenci bulunuyor. Sosyal devlet olma hüviyetine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti, zor durumda olan vatandaşlarına çeşitli yollardan yardım sağlıyor. Öğrencilere burs da bu yardımların başında geliyor. Bursluluk Sınavı ise Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde düzenlenen, her yıl binlerce öğrencinin burs almasını veya ücretsiz yatılı eğitim almasını sağlayan, fırsat eşitliği yaratan bir sınav. İOKBS olarak da bulunan bu sınavın tarihi merak konusu. 2022 bursluluk sınavı ne zaman? İOKBS 2022 sınav tarihi bekliyor.


Bilindiği üzere bursluluk sınavı her yıl binlerce maddi durumu kötü ama başarılı öğrencinin katılımı ile düzenleniyor. İlk ve ortaöğretimde bulunan öğrenciler bu sınava girerek ücretsiz yatılılık veya burs kazanma şansını deniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınava özellikle pandemi nedeniyle ekonominin bozulması ile ilgi büyük oldu. Peki bursluluk sınavı 2022 ne zaman yapılacak? Herkes bu soruya kilitlenmiş durumda.

BURSLULUK SINAVI 2022 NE ZAMAN YAPILACAK?

Bursluluk sınavı ülkemizde maddi destek için yapılan sınavların başında geliyor. Pandemi tedbirlerinin ilk yılında, yani 2020 yılında ertelenen sınav, 2021 yılında ertelemesiz olarak, tam da zamanında yapıldı.

2021 yılında Şubat ayında alınan başvuruların ardından Nisan ayının sonlarına doğru sınav yapıldı.

2022 yılının Milli Eğitim Bakanlığı eğitim ve sınav takvimi henüz yayınlanmadığı için, İOKBS 2022 için henüz net tarih verebilmek mümkün değil.

Eğer herhangi bir aksilik olmazsa, örneğin pandemi kontrolden yeniden çıkmazsa, Şubat ayında bursluluk sınavı 2022 başvuruları alınıp, muhtemelen Nisan 20’den sonra sınav yapılacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et