Bursa’da yeni üniversite kuruluyor

Eğitim materyalini ve binasını arttırma amacı güden iktidar bu amaçla yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Son gelen haberlere göre Bursa’da yeni üniversite kurulacağı bilgisi verildi. Özel bir vakıf üniversitesi olarak kurulacak bu üniversitenin bir an önce öğrenci alımına başlaması bekleniyor. Üniversitenin 2022 yılı YKS sonrası öğrencilerin başvurusuna açık olacağı belirtiliyor.

Bursa’da yeni üniversite kurulması için Ak Parti Milletvekilleri imzası ile yeni teklif verildi. Yüksek ihtimal kabul edilip yasalaşacak bu tasarı ile aynı zamanda “İstanbul Ayvansaray Üniversitesi”nin isminin “İstanbul Topkapı Üniversitesi” şeklinde değiştirilmesi isteniyor.

Bursa'da yeni üniversite

BURSA’DA YENİ ÜNİVERSİTE ADI BELLİ OLDU

Ak Partili vekillerin imzası ile meclise sunulan ve yakın zamanda yasalaşacak olan tasarı ile birlikte Bursa’daki yeni üniversitenin adı Mudanya Üniversitesi olacak. Söz konusu üniversite Mudanya ilçesine kurulacak ve burada faaliyet gösterecek.

Vakfın kurucusu ise Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından koordine edilecek.

MUDANYA ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ

Üniversitenin açılır açılmaz yoğun eğitim faaliyetlerine başlaması bekleniyor. Kurulacak olan bu üniversitede;

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Meslek Yüksekokulu bölümleri olacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et