Büro Memur-Sen’den 3600 ek gösterge açıklaması

3600 ek gösterge için Ocak ayı çok hareketli geçecek. Fakat kapsamının ne olacağı hala tartışmalı. Öğretmen, polis, din görevlisi ve hemşirelerin kesin alacağı, diğer bazı kadrolar için de uğraşların sürdüğü 3600 ek gösterge konusunda Büro Memur-Sen’den önemli açıklamalar geldi.

3600 ek göstergenin kapsamının tüm memurları kapsaması gerektiğini söyleyen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan;

“Sayın Cumhurbaşkanımızın kamu görevlilerine yönelik olarak verdiği 3600 ek gösterge sözü kamuda bu konuda tüm kamu görevlilerini heyecanlı bir bekleyişe sokmuştur. Ancak kamuoyuna yansıyan açıklamalarda bu düzenlemeden sadece belirli meslek gruplarının faydalanacağı, diğer meslek gruplarının ise faydalanamayacağı haberleri yer almaktadır. Bu da kamu görevlileri için endişeye neden olmaktadır. Hükümet, kamu personeli arasında ayrımcılık yapmamalıdır. Bazı meslek gruplarının 3600 ek gösterge düzenlemesinden faydalanması, diğer kamu görevlilerinin faydalanamaması kamuda adalet ve hakkaniyete zarar verecektir. Bizler Büro Memur-Sen olarak ek gösterge düzenlemesinin tüm kamu görevlilerimizi kapsamasını ve hükümetin tüm kamu görevlilerine adaletli davranmasını talep ediyoruz. Örneğin yardımcı hizmetler sınıfında bulunan kamu görevlilerinin ek göstergeleri bulunmamakta olup bu şekilde çalışan kamu görevlileri de ek gösterge kapsamına alınmalıdır. Ek göstergelerle ilgili genel bir düzenleme en son 1995 yılında yapılmıştır. O tarihten bugüne ülke ekonomisinde birçok değişiklik görülmüştür. Dolayısı ile tüm kamu görevlilerinin ek göstergeleri yeniden ele alınarak kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

3600 ek gösterge

Memurlar kayıp yaşadı

Ülkede 2021’de yaşanan döviz ve enflasyon artışlarının memurların bütçesini zorladığını söyleyen Yazgan, söz konusu ekonomik kayıpların da bir an önce telafi edilmesi gerektiğini söyledi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et