Bu olursa LGS ve YKS ertelenebilir

29 Nisan 2021 Perşembe günü itibari ile Türkiye’de 18 günlük tam kapanma süreci başlıyor. 85 milyon vatandaş Koronavirüs salgınında rakamların düşmesi için evlerine kapanacak. 17 Mayıs’a kadar sürecek olan tam kapanma sürecinde ayrıca okullar da tümden uzaktan eğitime geçecek. Bu esnada sınava girecek olan 8 ve 12. sınıf öğrencileri de çalışmalarına evden devam edecek. Bu da LGS 2021 ve YKS 2021 için soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. LGS ertelenecek mi? ve YKS ertelenecek mi? soruları milyonlarca gencin ve ailesinin en büyük beklentisi.

ŞİMDİLİK ERTELEME YOK

MEB okullardaki sınavlarını ertelediğini duyurdu. Fakat LGS konusunda bir açıklama gelmedi. Önceki gün TRT Haber canlı yayınına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, erteleme konusunda şimdilik bir planları olmadığını fakat beklentilerin de farkında olduklarını belirtti.

ÖSYM ise sınavlarını ertelemiyor. 2 Mayıs’ta yapılacak ALES için adaylara sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

VAKALARDA DÜŞMEZ OLMAZSA

Alınan bilgilere göre bakanlık ve ÖSYM sınavları erteleme konusunda kapıyı tümden kapatmış değil. Eğer vakalar 18 günlük süreçte beklenen düşüşü göstermez veya açılma sonrası bir kez daha vaka patlaması yaşanırsa hala LGS ve YKS’nin ertelenme ihtimali masada duruyor.

KONU İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA-BİZİ INSTAGRAM’DAN TAKİP ET

Bir Cevap YazınCevabı iptal et