Bu lisede nitelikli iş gücü yetişecek ve istihdamı garanti olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer liderliğinde Milli Eğitim Bakanlığı bir çok yeni ve vizyoner hamleye imza atıyor. Bunun son örneği bakanlık ile Demirören Medya işbirliği sonucu ortaya çıkan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Bu lise, diğer meslek liselerinden çok farklı olacak. Medyadaki paradigma değişimi üzerine kurulacak lise nitelikli iş gücü yetiştirecek ve istihdamı garanti olacak.

MEB ile Demirören Medya arasındaki protokol sayesinde açılacak Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni nesil gazeteciler yetiştirmek için yakın zamanda kurulacak. Bu lisedeki medya eğitimi, çağın medyasına uygun olarak nitelikli medya iş gücü ortaya çıkarmayı hedefliyor.

İstanbul ziyareti esnasında Demirören Medya MTAL’i yakından inceleyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kurulacak bu kurumun medya açısından son derece kritik olduğunu ve eğitimde yeni bakış açısı ortaya çıkaracağını belirtti.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e ziyaretinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da eşlik etti. Ziyarette, Bakan Özer’e doğum gününe ait Hürriyet Gazetesi hediye edildi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et