Bu ilde öğrencilere burs müjdesi: 300 veya 500 TL verilecek

LGS tercihlerinin başlamasına az bir süre kala okullar kendilerini daha cazip hale getirebilecek çözümler üzerine çalışıyor. Bunlardan biri de burs vermek. Özellikle başarılı olup maddi durumu yetersiz öğrenciler için lise bursu son derece kritik. LGS tercihleri öncesinde burs müjdesi Aksaray Eğitime Destek Platformu oldu. Kurum yaptığı duyuruda Aksaray genelinde imam hatip lisesi seçen öğrencilere burs vereceğini duyurdu.

Aksaray’da bir çok STK’nın üyesi olduğu Eğitime Destek Platformu, LGS tercihlerinde imam hatip seçen öğrencilere 300 TL ila 500 TL arası burs vereceğini duyurdu. Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, öğrencilere kaliteli ve güzel bir eğitim sunmayı hedeflediklerini aktarırken;

“Aksaray Eğitime Destek Platformu olarak çok güzel bir karara imza attık. Platform üyesi diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte imam hatip lisesini tercih eden öğrencilerimize burs verme kararı aldık. Bu karar doğrultusunda LGS sınavlarında yüzde 3’lük dilime kadar olanlar imam hatibi tercih ederlerse lise eğitimleri boyunca kendilerine aylık 500 TL, yüzde 3’lük ve 5’lik dilim arasında olup da imam hatip lisesini tercih ederlere ise lise eğitimleri boyunca aylık 300 TL burs vermeye karar verdik” ifadelerini kullandı.

Başvurular ile ilgili detaylar Aksaray Eğitime Destek Platformu’ndan duyurulacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et