Bir ilimizde daha uzaktan eğitim kararı: Hangi illerde uzaktan eğitim var?

Koronavirüs salgını gün geçtikçe daha çok yayılıyor. Bir çok ilimizde renk günden güne kızarırken, risk oranı da aynı oranda artıyor. Bu kapsamda alınan tedbirlerden okullar da doğrudan etkileniyor. Son olarak 1 ilimizde daha okullar ile ilgili kapanma kararı aldı. Peki hangi illerimizde okullar kapandı?

YALOVA’DAN KARAR GELDİ

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da ilköğretim, 8 ve 12.sınıflar hariç tüm sınıf kademelerinde yeniden uzaktan eğitime dönüldüğü açıklanmıştı. Bugün ise Yalova’da 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda yeniden uzaktan eğitime geçildiği açıklandı. Diğer sınıflarda önceki karar geçerli olacak.

Yalova Valiliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu risk yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçilmelidir. Bu kapsamda, ilimizde vaka sayısı artışının önlenmesi amacıyla tüm resmi ve özel eğitim kurumlarının, özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okulları/sınıfları ve okul öncesi eğitim kurumları ile 8 ve 12. sınıflar hariç resmi ve özel tüm okulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarının 7 Nisan 2021 tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilmesine oy birliği ile karar verildi.”

HANGİ İLLERİMİZDE OKULLAR KAPALI?

Salgın nedeniyle kapanma kararı alan okullar gün itibari ile şu şekilde;

Ankara (İlköğretim, 8 ve 12.sınıflar dışında uzaktan)
Eskişehir (8 ve 12.sınıflar hariç tüm okullar kapalı)
Kastamonu (İl genelinde sadece 4 okulda eğitim yok)
Karabük (8 ve 12.sınıflar harici uzaktan eğitim)
Erzurum (İlkokul ve 8. – 12. sınıflar hariç)

Bu illerin sayısının önümüzdeki günlerde artması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et