BİLSEM sonuçları 2022 yılında ne zaman açıklanacak?

Bugünlerde eğitim camiasında önemli sınav günleri yaşanıyor. Bunlardan biri de BİLSEM olarak kısaltılan Bilim ve Sanat Merkezleri’ne giriş için öğrencilerin girdiği BİLSEM sınavı oldu. Bu pazar yapılan sınav büyük ilgi gördü. Peki BİLSEM sonuçları 2022 yılında ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sonuçları 2022 yılında daha büyük önem arz edecek. Bu yıl herhangi bir kapanma olmaması, riskinin de bulunmaması söz konusu sınava ilgiyi neredeyse iki katına çıkarmış durumda. 17 Nisan Pazar günü yapılan BİLSEM sınavı sonrası öğrenciler ve velileri, çocukların daha iyi bir eğitim hayatı geçirmesi için bu sınavın sonuçlarına dair merak içerisindeler.

BİLSEM 2022 SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Türkiye’nin 81 ilinde yetenekli öğrencilerin okul dışında yeteneklerini de geliştirebilmeleri amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen ve üzerinde durulan BİLSEM bünyesine özel yetenekli öğrencilerin katılımı ile yapılan sınavın ardından sonuçlar merakla bekleniyor.

2022 BİLSEM sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 13 Mayıs 2022 tarihinde sınava girmiş öğrencilere ilan edilecek. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler ise 19 Ağustos 2022 tarihinde belli olacak ve bu sayede bir sonraki Eğitim-Öğretim Dönemi BİLSEM bünyesinde de yeteneklerine göre eğitilecek çocuklar belli olmuş olacak.

13 Mayıs’ta sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler arasında bireysel değerlendirmeye gidilecek. Bu değerlendirmeler neticesinde kayıt hakkı kazanan öğrenciler Ağustos’un 19’unda netleşmiş olacak. Elbette bu süreçte itiraz haklarının da belirli tarihleri bulunacak.

BİLSEM hakkında yayınlanan takvim şu şekilde;

BİLSEM sonuçları 2022

Bir Cevap YazınCevabı iptal et